facebook_pixel

Cildinizi Yaşlanmaya Karşı Koruyun: Fitik Asit

Ciltteki yaşlanma belirtileri, hemen hemen her yetişkinin zamanla hissetmeye başladığı durumlardır. İnsan cildi yaşlanmanın yani zamanın etkisiyle yavaş yavaş deformasyona uğrar. Elbette cilt üzerinde yer çekiminin de bazı negatif etkileri bulunmaktadır.

Kişi özelinde sahip olunan hastalıklar, sağlıksız ya da yeterince zengin bir şekilde beslenmemek, kötü alışkanlıklar gibi diğer faktörler de sürece eklendiğinde cilt yaşlılık belirtileri daha erken ve daha şiddetli bir şekilde ortaya çıkabilir. Ancak yaşam tarzı değişiklikleri yaparak, ihtiyaç duyduğunuz tedaviyi gerçekleştirdiğiniz takdirde ciltteki yaşlanma etkilerini kontrol altına alabilirsiniz. Böylece yetişkinlik döneminden itibaren yıllar içinde yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan yaşlanma belirtileri, yıllar geçtikçe hafif seyredecektir ve kontrol altına alınacaktır. Cildinizdeki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için özel bir formüle sahip olan fitik asit içerikli kremler, arzuladığınız sonucu almanıza yardımcı olabilir.

 

Fitik Asit İçeren Yaşlanma Karşıtı Krem

Yaşlanmanın Cildimiz Üzerindeki Etkisi

Vücudumuz çok sayıda organ ve bu organların çalışma mekanizmalarının birleşerek oluşturduğu çok sayıda sistemle sürekli bir çalışma halindedir. Zaman, yıllar geçtikte bu durmak bilmeyen çalışma mekanizmasının yavaşlamasına neden olabilir. Vücut sistemimizin en küçük birimleri olan hücreler, sürekli olarak bu çalışma sürecinde aktif olarak rol alırlar. Yaşlılığın vücudumuzda yarattığı etkilerin temelinde de hücre yenilenme hızının zamanla azalması yatmaktadır.

Sağlıklı kişilerin dahi yaşlanmanın etkisiyle bazı problemlerle karşılaşmaları mümkündür. Bunların başında ciltte ortaya çıkan arzulanmayan durumlar başı çekmektedir. Hücre yenilenmesindeki azalma, yaşlılığın cilt üzerinde direkt olarak ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Cildimiz, başta güneş olmak üzere tüm dış etkilere karşı bizleri koruyan katmanımızdır. Yaşlılığın yanı sıra güneş ve yer çekimi sebebiyle de cildimiz deformasyona uğrayabilir ve elastikiyetini kaybederek zamanla farklılaşabilir.

Yaşlanmanın cildimiz üzerindeki etkilerinde basit çizgiler başı çekerken, zamanla bu çizgiler kırışıklıklara ve sarkmalara dönüşür. Elastik özelliğini kaybeden ciltte kırışıklık ve gevşek bir görüntünün yanı sıra bazı izler ve lekeler de ortaya çıkabilir. Eğer egzersizden uzak bir yaşam modeli söz konusu ise, sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve sigara, alkol gibi kötü alışkanlıklar varsa cildin yaşlanmadan alacağı etki daha fazla olmaktadır. Bir noktadan sonra sadece hayat tarzı değişiklikleri ile ciltteki yaşlılık etkilerini kontrol altına almak mümkün olmaz. Ancak fitik asit mucizesi arzuladığınız sonucu almanıza yardımcı olabilir.

 

Fitik Asit İçeren Yaşlanma Karşıtı Krem

Fitik Asit Nedir? Fitik Asit’in Faydaları Nelerdir?

Fitik asit hububat, baklagiller, sert kabuklu yemişler ve elma, fasulye, havuç, patates gibi daha çok sayıda düzenli olarak tükettiğimiz gıdada bulunmaktadır. Fitik asit günümüzde çok sayıda alanda kullanılan bir madde haline gelmiştir; çünkü cilde olan etkileri dışında farklı faydaları da bulunmaktadır. Ancak fitik asit kontrollü ve güvenli miktarlarda kullanıldığında faydalarını ortaya çıkarmaktadır.

Enfeksiyon azaltıcı, antioksidan özellikli, hücre yenilenmesine katkı sağlayan özelliklerinin yanı sıra vücutta çok sayıda noktada faydaları olduğu bilinmektedir. Bunlardan biri de cildi güneşin ultraviyole etkilerine karşı korumasıdır. Çok sayıda faydalı özelliğe sahip olan fitik asit, bu özellikleri nedeniyle kozmetik sektöründe de sağlıklı ve güvenli bir çözüm olarak kendisine yer bulmaktadır.

Alicia Fitik Asit İçeren Yaşlanmayı Geciktirici Krem

Alicia Fitik Asit İçeren Yaşlanmayı Geciktirici Gece Kremi, yoğun onarıcı ve sıkılaştırıcı özelliklerinin yanı sıra Anti-Aging temelli bir üründür. Böylece yaşlanmanın etkilerini azaltan ve ciltteki yaşlılık etkilerini kontrol altına alan özelliklere sahiptir.

Ana malzemesi fitik asit ya da bir diğer adıyla fitat olan su bazlı bu krem, çok sayıda cilt probleminde aradığınız çözümleri size sunmaktadır.

● Kırışıklık karşıtı
● Nemlendirici
● Anti-Aging özellikler
● Yoğun cilt onarımı
● Sıkılaştırıcı
● Cilt rengi düzenleme
● Pigment onarımı ile cilt tonu dengeleme
● Hassas ve kuru ciltlerde besleyici faydalar sağlama
● Sarkma ve yaşlanma etkilerini kontrol altına alma

Yukarıdaki özelliklere sahip olan Alicia Fitik Asit İçeren Yaşlanmayı Geciktirici Gece Kremi, akneli ciltler hariç her cilde uygundur ve yüz, boyun, dekolte bölgesi özelinde koruma sağlar. Dermatolojik testleri yapılmış olan bu ürün, her gece temizlenmiş cilde uygulandığında fark yaratarak fitik asit mucizesini sizlere de yaşatır.

Bizi Takip Edin!

Ürün Kategorileri

İndirim Fırsatları için Kaydolun

Yenilikleri İlk Siz Öğrenin! İstenmeyen E-Posta Gönderilmez. Bilgileriniz Hiç Bir Zaman Paylaşılmaz.