facebook_pixel

Kırışıklıklar İçin Maske Uygulamaları

Kırışıklıklar İçin Maske Uygulamaları

Her kişi ve cilt tipine göre değişse de belirli bir yaştan itibaren var olan kırışıklıkları ve ileride kırışıklık olma ihtimalini göz önüne alarak cildimize ekstra bakımlar uygulamalıyız. Bu noktada eksik etmememiz gereken cilt bakım rutini; temizleme, arındırma, maske ve nemlendirme şeklinde olmalıdır ve düzenli şekilde uygulanmalıdır. Kırışıklıkları önlemek için cildimizi diri tutmak durumundayız bu nedenle hem içten hem dıştan beslemeliyiz.

Cildinizin kırışıklık oluşumunu önlemek adına ihtiyaç duyduğu bazı vitaminler vardır. Bu vitaminleri düzenli bir şekilde tüketerek kırışıklıklarınızı azaltmanız mümkün.

A Vitamini;

Cildin mukus zarını korumaya yardım eder ve yeterli miktarda alınması cildin esnekliği için önemlidir.

B Vitamini;

Özellikle B2 vitamininin burun ve ağız kenarındaki kırışıklıklarda etkili olduğu bilinmektedir.

E Vitamini;

Stres kaynaklı kırışıklıkların azalmasında etkilidir.

C Vitamini;

Vücuttaki kolajen oluşumu için oldukça önemli bir vitamindir ve düzenli olarak tüketilmelidir. Hücre yenileyici özelliği yüksek olduğu için kırışıklıklar konusunda büyük yardımcınız olacaktır.

İçten destek için nelerden faydalanacağımızdan bahsettik, dışarıdan destek için ise cilt bakım rutinimizi oturtmamız çok önemlidir. Temizleme ve nemlendirme kısmı her gün ve gece olmak durumunda fakat arındırma (peeling) ve maske aşaması hafta 1-2 kez yapılmalıdır. Temizleme ve nemlendirme aşamasını kesinlikle atlamamalısınız. Nemlendirme konusunda kırışıklıklar konusunda gerçekten etkili olan ürünleri kullanmalısınız.

Kırışıklıklara karşı etkili olan ve en çok tavsiye edilen doğal madde propolistir. Propolis; kırışıklıklar için düzenli olarak almanız gereken B1, B2, C ve E vitaminini barındırır. Bunların dışında kalsiyum, demir, magnezyum gibi önemli mineralleri de bulundurduğu için çok güçlüdür. Nemlendirme konusunda propolis içerikli kremleri cilt bakım rutininize eklemeniz cilt kırışıklıklarınız için ciddi bir koruma sağlayacaktır.

Yüz Kırışıklık Maskeleri

Gelelim maskelere; yine vücudun ihtiyacı olan vitaminlerden yola çıkarak evde hazırlayabileceğiniz birkaç kırışıklık maskesi önereceğiz.

Muz Maskesi

1 adet orta boy muzun kabuğundan çıkarıp, iri parçalar halinde kesiyoruz ve mikser içerisinde pürüzsüz bir macun kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz karışımı, yüzümüze uygulayıp 30 dakika bekletiyoruz. Yarım saat geçtikten sonra ılık suyla yüzümüzü yıkıyoruz. Muz içerisinde magnezyum, potasyum, demir, çinko gibi bileşenleri ile birlikte, A, B, E vitaminlerini barındırdığından kırışıklık konusunda mükemmel bir meyve.

Maya Maskesi

Ilık yarım çay bardağı su içerisine 1 paket yaş maya  eklenerek güzelce ezilir ve krem kıvamına getirilir. Daha sonra bu maske cilde uygulanarak yine 30 dakika beklenir ve sonra ılık su ile yıkanır. Haftada bir düzenli olarak uyguladığınızda hem cilt kırışıklıklarınızı azalır hem de cilt renginiz dengelenir.

Yulaf Maskesi

2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ile 4 yemek kaşığı süt güzelce karıştırılıp kremsi kıvama geldikten sonra yüze uygulanır. Yine yarım saat ciltte bekletilir. Sürenin bitiminde cilt soğuk suyla temizlenir ve en son nemlendirici sürülür.

Alicia Kırışıklık Karşıtı Anti-Aging Kremler

Bizi Takip Edin!

Ürün Kategorileri

İndirim Fırsatları için Kaydolun

Yenilikleri İlk Siz Öğrenin! İstenmeyen E-Posta Gönderilmez. Bilgileriniz Hiç Bir Zaman Paylaşılmaz.