facebook_pixel

Leke Bakımı İçin 4 Etkili Öneri

Lekeler herkes için arzulanmayan cilt problemleri arasında bulunuyor. Hem kadınlarda hem erkeklerde ciltte çeşitli faktörler sebebiyle oluşan lekeler, istenmeyen görüntüler oluşturuyor. Hatta lekelere bağlı olarak sağlık sorunları ile karşılaşmak bile mümkün. Hem estetik olarak hem de sağlık açısından hayat kalitesini düşürecek etkiler, lekelerle beraber ortaya çıkabilir. Cilt sağlığının zaman ve diğer faktörler tarafından yıpratılması, cilt bakımına olan ihtiyacı artırıyor. Bu noktada leke bakımı için en etkili yolları keşfetmek ve cilt sağlığına önem vermek gerekiyor.

Lekelerin oluşumunda çok sayıda faktör devrede olabilir, elbette oluşum faktörü üzerinden lekelerle savaşmak fayda sağlayacaktır. Leke karşıtı bakımda birbirinden etkili yollar bulunmaktadır. Oluşan deformasyon sonrasında açığa çıkan lekelerin bu çözümlerle kontrol altına alınıp iyileştirilmesi mümkündür. Güvenli ve sağlıklı yollarla sizler de leke bakımı gerçekleştirebilirsiniz.

Leke bakımında büyük etkisi olduğu bilinen Kuşburnu, Aloe Vera, Propolis ve Fitik Asit sizlerin cilt problemini de çözebilir.

Leke Bakımı İçin Öneriler

Lekeler Nasıl Oluşur?

Lekeler cildin sağlıklı yapısında bozulmalar meydana gelmesiyle ortaya çıkmaktadır. Elbette lekelerin oluşumunda zaman büyük bir etkiye sahiptir. Çünkü yaşlanmayla beraber cilt mevcut elastikiyetini kaybedecektir ve dış faktörlerin etkisiyle cilt problemleri yaşanacaktır. Lekeler arzulanmayan bu cilt problemlerinde başı çekmektedir.

Leke oluşumunda zaman dışında güneş hasarının büyük bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Güneşle uzun süreli temaslarda leke ihtimali daha şiddetli bir şekilde açığa çıkar. Çünkü güneşten yayılan ışın etkisi, yüksek dozda maruz kalındığında cilde ciddi zararlar verebilir.

Hormonal değişikliklerin de leke oluşumunda büyük bir etkisi bulunmaktadır. Gebelik gibi hormonal aktivitelerin yoğunlaştığı dönemde bu tip leke türü sıklıkla görülmektedir. Bazı hastalıkların ve ilaçların yan etki ile birlikte bazı kişilerde leke problemleri oluşturduğu bilinmektedir.

Tüm bunların dışında temizlik, cilt problemlerinde ve leke oluşumunda etken bir faktördür. Çünkü cildimiz vücudu dışarıdan koruyan ilk katmandır, dolayısıyla tüm çevresel faktörlere öncelikli olarak maruz kalır. Bu da cilt sağlığının yeterli temizlik ve bakım yapılmamasıyla daha hızlı bozulacağı anlamına gelmektedir. Cilt temizliğinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmemesi, ciltte oluşan problemlerin kalıcı hasarla lekeler oluşturmasını sağlayabilir.

 

Leke Bakımı İçin Öneriler: Kuşburnu

Kuşburnu

Kuşburnu cilt için mucizevi bir madde olarak hücre yenileyici özelliğe sahiptir. Yukarda leke oluşumunda etkili faktörlerin birçoğu, cilt hücrelerinin yenileme problemleriyle alakalıdır. Dolayısıyla Kuşburnu içerikli kremler leke problemlerinin kontrol altına alınmasında büyük faydalar sağlar. Onarıcı özelliği sayesinde ciltte yaşanan problemlerin lekeye dönüşmesinin önüne geçer ve hücre yenilemeye olan katkısıyla mevcut lekelerin azalmasında rol oynar.

Kuşburnu yağı leke karşıtı olmasının yanı sıra, kırışıklık karşıtı özelliklere de sahiptir. Üstelik uygulama bölgesinde nemlendirme de sağlar. Omega, antioksidan ve vitamin yönünden zengin bir formülle birlikte cilt için mükemmel bir onarım gerçekleştirilebilir.

Alicia’nın Kuşburnu Yağı İçeren Leke ve Kırışıklık Karşıtı Gece Kremi ile lekelerle savaşın.

 

Leke Bakımı İçin Öneriler: Aloe Vera

Aloe Vera

Aloe Vera uzun yıllardır cilt sağlığında aktif olarak kullanılmaktadır. Elbette cilt sağlığı için sunduğu benzersiz özelliklerin bu konuda fark yarattığı söyleneblir. Çünkü cildin ihtiyaç duyduğu su ve minerali barındıran yapısı sayesinde, yenilenme ve yapılandırma için uygun ortamı oluşturur. Aloe Vera ile beraber yalnızca leke problemleri değil; çizgilenme, kırışıklık ve hat bozuklukları da iyileştirilebilir.

Aloe Vera özleri sayesinde ciltte oluşan ve leke ortaya çıkaracak problemler iyileştirilebildiği gibi, sağlıklı bir bakımla mevcut lekelerin azaltılması da sağlanabilir.

Alicia’dan Plasenta ve Aloe Vera Özlü Gece Kremi, yenilenme ve yapılandırma sağlar.

 

Leke Bakımı İçin Öneriler: Propolis

Propolis

Propolis, doğal bileşenleri sayesinde var olduğu her yerde koruma sağlayan bir maddedir. Antimikrobiyal özelliklere sahip Propolis sayesinde cilt sağlığını başarıyla korumak mümkündür. Propolis mucizesi aynı zamanda sivilce oluşumunu dengeler, yağ problemlerini iyileştirir, ciltte yenilik ve iyileştirme sağlar. Bu özelliği sayesinde lekelere karşı savaşta etkin bir yol olarak tercih edilebilir.

Vitaminler, minarellar ve aminoasitler yönünden zengin bileşenleri sayesinde leke, kırışıklık ve cilt problemlerinde etki sağlar.

Propolisli Yenileyici Krem ile anti-aging ve canlandırma etkisini aynı anda elde edebilirsiniz.

Fitik Asit

Fitik Asit, cildin kolajen tabakasını tetikleyerek anti-aging etkiler oluşturmaktadır. Bu özelliği sayesinde cildin onarılmasında ve sıkılaştırılmasında büyük faydalar oluşturur. Böylece, cilt deformasyonlarının leke oluşumuna olan etkileri azalır ve cilt sağlığı korunur.

Genç bir görünümün oluşmasında fitik asit formülleri fark yaratır. Vitaminler, keten tohumu, shea yağı ve omega yönünden zengin içeriğiyle fitik asit cilde aydınlık katar.

Alicia’nın Fitik Asit İçeren Yaşlanmayı Geciktirici Gece Kremi ile sizler de leke etkilerinden arının.

Bizi Takip Edin!

Ürün Kategorileri

İndirim Fırsatları için Kaydolun

Yenilikleri İlk Siz Öğrenin! İstenmeyen E-Posta Gönderilmez. Bilgileriniz Hiç Bir Zaman Paylaşılmaz.