facebook_pixel

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Yaşımız ilerledikçe geçen yılların etkilerini vücudumuzda yavaş yavaş hissetmeye başlarız. Bu etkileri her aynaya baktığımızda görmek ise bizleri psikolojik olarak etkileyerek mutsuz olmamıza neden olabilir. Özellikle yüzdeki kırışıklıklar vücudumuzdaki kırışıklıklardan daha çok dikkatimizi çeker. Her gün mutlaka bir şekilde aynaya bakıyoruz; sabah yüzümüzü yıkarken, makyaj yaparken, asansöre bindiğimizde, selfie çekerken… Aslında mutlu olmak bizim elimizde, yaşlanma etkilerini geciktirmek de öyle!

Yüzdeki kırışıklıklar arasında en çok dikkati göz çevresi kırışıklıkları çeker. Genel olarak ilk kırışıklıklar burada belirmeye başlar. Yüz ve göz çevresindeki kırışıklıklar için uygulanabilecek kırışıklık giderici yöntemler ve başlıca alınabilecek önlemler şöyledir; yeme-içme alışkanlıklarını değiştirmek, düzenli saatlerde uyumak, masaj hareketleri, estetik cerrahi uygulamaları, bitkisel ürünlerden faydalanmak.

İlk iki madde hayat kalitemizi artırmak adına en büyük yardımcılardandır. Bunların yanına sporu da ekleyerek vücudumuzun diri kalmasını sağlayabiliriz. Fakat yüzümüze özel bir spor bulunmadığından bu bölgedeki kasları ekstra çalıştırmak için masaj hareketlerinden faydalanabiliriz. Düzenli yapılan masaj hareketlerinin yüzdeki kırışıklıklar ve göz çevresi kırışıklıkları için önleyici olduğu gözlenmiştir.

Estetik cerrahi uygulamaları; bu yöntemler arasında hem acı verici hem vücuda dışarıdan enjekte edilerek doğal süreci bozan hem de kısa süreli ve geçici yöntemlerdendir. Kırışıklık giderici etkisi yüksektir evet, ancak bu sizleri ömür boyu mutlu etmeyecektir çünkü belirli periyotlarda tekrarlamanız gerekmektedir.

Bu yöntemler arasında hayatınızı düzene sokan maddeler dışında en uygulanabilir ve önerilen yöntem bitkisel ürünlerden faydalanmaktır. Doğada bize şifa olabilecek her şey mevcut ve doğa bize bunları cömert bir şekilde sunuyor. Önemli olan bu değerli yöntemleri keşfedip bilimle harmanlayarak işimize yarar şekilde kullanabilmek. Piyasada kırışıklık giderici pek çok ürün bulunuyor. Ancak bunlardan satın alırken en önemli şeyin içindeki etken madde olduğunu unutmamalıyız. Sırf markası ve fiyatı sebebiyle cildimize özellikle de yüzümüze faydasız ürünler sürmemeliyiz.

Son zamanlarda göz çevresi kırışıklıkları ve genel olarak yüzdeki kırışıklıklar için etkili maddelerden biri propolistir. Doğada bulunan en kuvvetli antibiyotiklerden biri olan propolisin antioksidan özelliği vardır, dolayısıyla ciltteki kolajen ve elastin liflerini etkin bir şekilde desteklemeye yardımcı olur. Bu nedenle kırışıklık giderici bakım rutininize mutlaka propolis özlü göz çevresi kremi eklemenizi öneriyoruz, etkisini kısa sürede görecek ve aynaya baktığınızda daha iyi hissedeceksiniz.

Alicia Kırışıklık Karşıtı Kremler

Bizi Takip Edin!

Ürün Kategorileri

İndirim Fırsatları için Kaydolun

Yenilikleri İlk Siz Öğrenin! İstenmeyen E-Posta Gönderilmez. Bilgileriniz Hiç Bir Zaman Paylaşılmaz.